Jak ustawić serwery DNS dla domeny?

Kiedy posiadasz domenę w SeoHost.pl i chcesz skierować ją na swoje konto hostingowe, musisz wiedzieć jak ustawić serwery DNS dla domeny. W tym celu należy zalogować się do panelu klienta.

Logowanie do panelu klienta

Logowanie do panelu klienta jest bardzo proste. W razie potrzeby, opis jak tego dokonać znajdziesz tutaj.

Lista domen

Przejdź do sekcji Twoje domeny.

Twoje domeny

Tam wyświetlona zostanie lista domen przypisanych obecnie do konta. Następnie wejdź w domenę, dla której serwery DNS chcesz zmienić.

Lista domen

Jak ustawić serwery DNS dla domeny

W konfiguracji domeny znajdź sekcję „Ustawienia DNS”, następnie wybierz zakładkę „Delegacja na serwery DNS”. Teraz wprowadź adresy serwerów DNS w odpowiednie pola, po ich wprowadzeniu kliknij Zapisz. W tym poradniku użyłem serwerów DNS: ns1.seo-host.pl oraz ns2.seo-host.pl. Serwery DNS odpowiednie dla Twojego serwera znajdziesz w mailu, który dostałeś po jego zakupie.

Wpisanie serwerów DNS

Po zapisaniu serwerów DNS zostanie wyświetlony komunikat: „Zmiany zostały pomyślnie zapisane”. Natomiast poniżej, w sekcji „Podsumowanie” zobaczysz wpisane wcześniej serwery DNS, w tym przypadku będą to ns1.seo-host.pl oraz ns2.seo-host.pl.

Zapisana konfiguracja DNS

Podsumowanie

Na tym ustawianie serwerów DNS dla domeny zostało zakończone, należy jednak pamiętać o tym, że rozejście się nowej delegacji domeny po serwerach nazw może zająć do 24 godzin, w tym czasie domena zacznie odpowiadać z serwera, na który została zdelegowana.